Jakość i tradycja

Firma „BACATT” WINA GRONOWE powstała w roku 2005 w wyniku przekształcenia przedstawicielstwa zagranicznego „SEGESTICA” d.o.o. Proizvodnja Alkohola , Pića i Octa Sisak, Chorwacja powstałego na podstawie wpisu do ewidencji przedstawicielstw przedsiębiorców zagranicznych z dniem 1 listopada 1999 roku.

Firma „BACATT” WINA GRONOWE działa na podstawie zaświadczenia o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej a jej siedzibą jest piękne miasto Toruń, w którym to grodzie Kopernika ma swoje biuro. Od lutego 2005 roku firma zyskała strategicznego partnera handlowego z Węgier Kiskun-Vin Kft Akasztó, który stał się jej nie tylko głównym dostawcą wina gronowego ale także dzięki wzajemnej współpracy z odbiorcami spowodował, że firma utrzymała swoją silną pozycję na rynku importerów wina gronowego nie tylko w Polsce ale i też na Węgrzech, Czechach, Niemczech, Słowacji, Rumunii, Rosji i USA. Od stycznia 2006 roku firma nawiązała współpracę z włoskim producentem koncentratów i moszczy gronowych.

Rok 2008/2009 to początek sprzedaży win butelkowych węgierskich do Makro Cash and Carry Polska SA oraz hurtowni alkoholowych w Polsce.

Głównym obszarem naszej działalności jest bezpośrednia sprzedaż win białych i czerwonych gronowych spokojnych, bazowych, jakościowych luzem lub w butelkach, zgodne z Rozporządzeniem Rady (UE) Nr 1493/1999 z dnia 17.05.1999, (UE) Nr 1601/1991 z dnia 10.06.1991 oraz koncentratów gronowych, zagęszczonych soków winogronowych i moszczy gronowych.

Jakość naszych importowanych wyrobów, poddawana jest wnikliwemu procesowi kontroli jakości pod względem właściwości składu jak i wartości organoleptycznych. Co roczny obrót firmy to sprzedaż powyżej jednego miliona euro.

Firma jest głównym przedstawicielem firmy Kiskun-Vin Kft w Polsce. Nie posiada składu podatkowego dlatego też nie jest pośrednikiem w sprzedaży win tylko bezpośrednim ich dostawcą od producentów z Chorwacji, Węgier oraz Włoch.

Od roku 1999 jeszcze jako przedstawicielstwo zagraniczne, a teraz pod nazwą „BACATT” Wina Gronowe jesteśmy członkiem Polskiej Rady Winiarstwa.